Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Content Marketing - İçerik Pazarlama Nedir?

“Content Marketing - İçerik Pazarlama” içeriği şekillendirip yaratmayı, bunu kullanırken stratejileri belirlemeyi ve marka gücünü artırmanın yöntemlerini gösteriyor. Aslında değeri yeni yeni anlaşılıyor. Çünkü internette, sosyal medyada tüm paylaşımlarımız bir içerik oluşturmayı gerektiriyor.
Content Marketing - İçerik Pazarlama Nedir?
Sosyal medya uzmanı Brian Solis, pazarlama karmasını oluşturan meşhur 4p’nin yanına beşinci P’yi ekler. O da ‘people’ yani insandır. Bu sonuncu P, pazarlamanın temelinde yatan “fayda” kavramının insana yani tüketiciye uyarlanmasını çağrıştırır. Çünkü pazarlama, markaya öncelikle tüketiciye fayda sağlanması gerektiğini hatırlatan bir araçtır. Son dönemde içerik pazarlamanın yükselişe geçmesinin bir nedeni; bu gerçeğin markalar açısından daha da iyi anlaşılması.

“Katma değer” yaratan bir içerik aracılığıyla tüketicide marka sadakati yaratmanın yollarını arayan şirketlerin sayısı giderek artıyor. Bu yüzden içerik pazarlaması yani content marketing son dönemde iyiden iyiye tartışılan bir kavram haline geldi. En basit ifadeyle içerik pazarlama, markaların çeşitli kanallar aracılığıyla hedef kitlenin ilgisini cezbedecek içerik üretmesi ve bu sayede o kitleyi tüketiciye dönüştürmesi olarak tarif ediliyor.

İçerik pazarlamanın tanımına baktığımızda bahsettiğimiz bu fayda kavramına, çok şeyi dahil etmek mümkün ancak içerik pazarlamasının temelinde ilgi çeken, merak uyandıran, ihtiyaç karşılayan ve sürdürülebilir bir stratejiye dayalı içerik üretimi yatıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017