Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Cool Adam Nasıl Olunur?

Malum kaçan kovalanır. Sürekli yalvaran, kovalayan adam olmaktan bıktıysanız artık cool takılmanızın zamanı geldi demektir. Peki, “cool” olmak nerede başlar, nerede biter? Karikatüre dönüşmeden, kızları kaçırmadan, “hödük” damgası yemeden nasıl ayar tutturulur?
Cool Adam Nasıl Olunur?
Sonu evliliğe varan uzun süreli ilişkilerden, tek gecelik olanına kadar her türlü kadın-erkek ilişkisinin başlangıcı aşağı yukarı bellidir. Bir şekilde tanışma faslı atlatıldıktan sonra erkek elindeki kozları oynar. Ya kartlarını açık oynar ve ilk hamleyi yapar. Ya da işi zamana bırakıp, uzun vadeli çalışmalara başlar. Lakin her halükarda kadın seçici durumdadır. Kovalamak erkeğe, kaçmak kadına düşer. Tabii bu kaide genellikle geçerli olsa da bir de hormonlarını kontrol edebilen, cinsel organı ile değil beyni ile düşünebilen, ayrıca zevki ve ortalamanın üzerinde standartları olan erkekler vardır. İşte bunlar için hadise farklıdır. Her gördükleri kadının peşine düşmez, iltifatlar düşünmekle, naz niyaz çekmekle mesai harcamazlar. Bunca çabasızlıklarına rağmen ortamın en güzel kadınlarını da mutlaka elde ederler.

Bu adamlar kovalayan değil, kovalanan taraf olma sanatının ustalarıdır. Çok yakışıklı veya zengin olmasalar bile yalvarıp, yakarmadan kadınları elde etmeyi hatta peşlerinden koşturmayı başarırlar. Kendinden emin tavırları ve elbette cool olmaları kadınları cezp eder. Kendine güvenmelerinin bir nedeni olduğu düşünülür ve dolayısıyla oyuna bir sıfır önde başlarlar. Haliyle artık pek çok erkek bu ikinci gruba dahil olmak istiyor. Babadan, ağabeyden görülen kızların peşine düşme taklitleri çöpe atıldı. Yerinde zor elde edilen, kimseye asılmayan, aksine kadınların asıldığı erkek modeli geldi. Cool adamın umarsız tavırları dışarıdan uygulaması çok kolay gibi görünse de, işin aslı öyle değil. Cool olayım derken, kendine güvenli görünmek isterken megaloman portresi çizmek, cool görünmek isterken hödük damgası yemek içten bile değil.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017