Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

CRM Artık Çok Daha Sosyal

Geleneksel CRM araçlarının Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal ağlarla birleşmesiyle ortaya çıkan ''Sosyal CRM''de tüketicinin paylaştığı bilgi, şirketlere sınırsız veri sunuyor.
CRM Artık Çok Daha Sosyal
Geleneksel CRM araçlarının Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi, sosyal ağlarla birleşmesiyle ortaya çıkan “Sosyal CRM” şirketlere hedef kitle hakkında bugüne dek hiç olmadığı kadar derin bir bakış açısı sunuyor. Sosyal ağlarda sınırsızca bilgi paylaşan bugünün tüketicisi, CRM sürecinin “aktif” bir parçası haline geldi. Dolayısıyla sosyal CRM’e yapılan yatırımlar da giderek katlanıyor.

Araştırma şirketi Gartner’a göre, “Sosyal CRM” sistemlerine 2010 yılında 625 milyon dolar ayrılırken, 2012 sonunda bu rakam 1 milyar dolara ulaşacak. Egon Zehnder‘in “Digital Marketing Trends in Turkey” başlıklı çalışmasına göre ise Türk şirketlerinin sadece yüzde 31′i, sosyal medyadan elde edilen verinin geleneksel CRM süreçlerine destek olduğu düşünüyor. Kısacası sosyal CRM’in anlaşılmasında Türkiye’de gidilecek çok yol var.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017