Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Crysis Efsanesi Geri Dönüyor!

Crysis geri dönüyor! Almanya merkezli oyun şirketi Crytek tarafından duyurulan, Crysis serisinin dördüncü oyunu olan Crysis 3 ile devam ediyor. Bu kez 2047 yılında New York'a geri dönüyoruz. Ancak New York artık tamamen mahvolmuş bir halde.
Crysis Efsanesi Geri Dönüyor!
Yıl olmuş 2047 ve artık kimse güvende değil… Sanrılar ve gerçekler birbirine karışıyor. Halüsinasyonlar bilinçaltımızdaki gerçeğe giden yolda rehberimiz oluyor. Bu kez Nanosuit’in içindeki isim Prophet! Bir zamanlar Nomad’in ve Alcatraz’ın birlikte yer aldığı Delta kuvvetlerinin Raptor takımına liderlik etmiş olan Prophet, bu kez kafasının içindeki imgeleri, paranoyaklığın sınırında dolaşarak, geleceği görmek için işe yarar hale getiriyor.

Crysis 3’ün kurgusuna göre Crysis 2’nin üzerinden tam 24 yıl geçiyor ve haliyle biz de daha gelişmiş silahlar beklerken elimize tutuşturulan bir okla karşılaşıyoruz. Evet, yanlış duymadınız; Crysis 3’te artık ok kullanıyoruz. Onca teknolojik silahımız dururken milenyumdan önce değil, ta milattan önce kullanılan ok ve yay ikilisini elimize alıp uzaylı peşine düşüyoruz.

New York, Crysis 2’nin sonundaki büyük patlamadan sonra sular altında kalmış ve aradan geçen bunca sürede, koca koca gökdelenlerin arasından çapraşık bir şekilde devasa ağaçlar büyümüş. New York’un göbeği Manhattan, kocaman bir yağmur ormanına dönüşüp derin bataklıklarla kaplanmış, derelerin ve azgın nehirlerin aktığı alelacayip bir habitat haline dönüşmüş. Cell Corporation da bunca süre boyunca elma armut toplamamış ve New York’un üzerine Nanodome adı verilen bir kubbe geçirmiş. Nanodome ile fanusa kapatılmış alan ‘’New York City Liberty Dome’’ adı verilmiş ve bu sözde kubbe sayesinde içerideki insanların uzaylı Ceph’lere karşı korunması amaçlanmış. İnsanları korumak ve karantina bölgesi oluşturarak Ceph’leri temizlemek ayağına New York’un başına örülen bu Nanodome’un asıl amacının dünyayı ele geçirmek için teknoloji geliştirme olduğunu öngören Prophet; ok, yay ve diğer zamazingolarını toparlayıp intikam için kollarını sıvamaya başlar.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017