Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Cüzdanlar Cep Telefonuna Giriyor!

Merkez Bankası'nın ödeme sistemlerini değiştirecek kanunla ilgili çalışmaları 200 milyon TL'lik mobil ödeme sistemleri sektörünü heyecanlandırdı. Sürece odaklanan sektörü temsilcileri cep telefonu ve cüzdanız birleştirecek ''Mobil Cüzdan'' uygulaması için gün sayıyor.
Cüzdanlar Cep Telefonuna Giriyor!
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ödeme sistemleri alternatiflerinin artmasını sağlayacak kanun taslağının hazırlığını tamamlamak üzere. Üzerinde çalıştığı “Ödeme Sistemleri ve Hizmetleri ile Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun Tasarısı Taslağı”nı tanıtan TCMB, aynı zamanda “Ödeme sistemleri Kanun Taslağı” başlıklı bir konferans gerçekleştirdi.

Tasarıyı değerlendiren Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mobil Ödeme Komisyonu Başkanı Yılmaz Kurtay, 200 milyon TL’lik mobil ödeme sistemleri pazarının kanunla birlikte 3 yıl içerisinde 1.5 milyar TL’ye çıkacağını belirtti. Mobil ödeme sistemleri sektörü ve GSM operatörlerinin bu süreci yakından takip ettiklerini ifade eden Kurtay, “Hazırlıklar son aşamasından. Çok yakında cep telefonu ve cüzdanı buluşturacak Mobil Cüzdan uygulamaları hayatımıza girecek.” Şeklinde konuştu.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017