Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dağ Ayakkabılarında Yeni Markalar Pazara Giriyor

Bugüne kadar daha çok kışlık botlarıyla tanınan outdoor markaları artık dört mevsim ayakkabı satan markalar haline geldi. Gençlerin bu ürünlere ilgi duyması şirketlerin bu alana yatırım yapmasına ve yeni markaların pazara girmesine de neden oluyor.
Dağ Ayakkabılarında Yeni Markalar Pazara Giriyor
Outdoor giyim pazarı son dönemin en hızlı büyüyen ve trend iş sahalarından biri. Belki öyle henüz çok büyük cirosal hacimlere ulaşmamış olsa da gençler giderek popülerleşen bir sahasına dönüştürmüş durumda.

Özellikle dağcılık, kamp, bisiklet, trekking gibi outdoor sporlara ilgi artıyor. Tahminler pazarın şu an 30 milyon Euro’luk bir büyüklüğe ulaştığını gösteriyor. Son yıllarda pazarı sürekli çift haneli büyüten asıl gelişme ise outdoor giyim markalarının günlük hayata girmiş olması. Su geçirmeyen botlar ve rüzgarı kesen montlar gibi normalde outdoor sporlar için tasarlanmış ürünlere günlük hayatta da gösterilen ilgi, pazarın hızlı büyümesine neden oluyor. Sektörün lokomotifini ise outdoor ayakkabıları oluşturuyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017