Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Damla Sönmez ''Uzun Hikaye'' Filmini Anlattı

Üç yıl önce 'Bornova Bornova' filmindeki rolüyle Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ödülünü alan Damla Sönmez Kenan İmirzalıoğlu ve Tuğçe Kazaz'la oynadığı 'Uzun Hikaye' adlı filmi vizyona girdi. Sönmez'le filmini, rolünü ve aşkı konuştuk.
Damla Sönmez ''Uzun Hikaye'' Filmini Anlattı
’Uzun Hikaye’nin konusu ve filmde canlandırdığın Ayla karakteriyle ilgili bize neler söylemek istersin

Film 1960’larla 1970’ler arasında geçen bir baba-oğlunun yol hikayesi. Baba çok adet yanlısı, çok doğrucu. Ahlaki değerleri yüzünden kasabalarda barınmadığı için de sürekli yer değiştiriyorlar. Ayla’ya gelince… Son kasabada karşımıza çıkan bir karakter olan Ayla, savcının kızı. O döneme göre biraz daha dikbaşlı ve kendi özgürlüklerine düşkün, aydın bir kız. Ailesine de son derece saygılı. O dönemin aile yapısı içerisinde yetişmiş bir kız. Baba-oğlu kasaba kasaba gezerlerken son kasabadan da bir şekilde ayrılmaları gerektiğini anlıyorlar. Ancak oğul, bir kıza aşık olmuş durumda ama kız da savcının kızı çıkıyor. Bu sefer de orada kalma mücadeleleri başlıyor.

Ayla karakterine nasıl hazırlandın?

Birçok okuma provası aldık, bütün ekip bir araya geldi. Ayla, aydın bir kız. Benim tam da babamın, halamın dönemi. O yüzden biraz onlarla sohbet ettim. Fotoğraf albümlerine baktım. O kostümleri giydiğiniz an duruşunuz bile değişiyor. Bugün jean-tişört giyiyorsun ama o zamanki döpiyesle farklı oturup kalkan, başka türlü konuşan biri haline geliyorsun. O yüzden biraz onları inceledim açıkçası.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017