Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dar Kıyafetler Cilt Hastalıklarına Yol Açıyor

Dermatoloji uzmanı Dr. Tuğba Türker, yazın giyilen dar kıyafetlerin isilik ve mantar gibi birçok cilt hastalıklarına yol açtığını söyledi.
Dar Kıyafetler Cilt Hastalıklarına Yol Açıyor
Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuğba Türker, sıcak havalarda en sık görülen ve en kolay oluşabilen cilt hastalıklarının başında, isilik ve mantar hastalıklarının geldiğini belirtti.

Yaz aylarında giyilen dar kıyafetlerin ciltte karıncalanma ya da kaşıntı hissi veren su kabarcığı benzeri döküntüler olmasını ortaya çıkardığını ifade eden Türker, “Derideki küçük ter bezi kanallarının tıkanmasıyla oluşan isilik, en çok alın, yanak kenarı, göz kapağı, gövdenin üst yarısı, giysilerin sıktığı yerler ve iç çamaşırlarının lastik yerlerinde görülüyor. İsilik, aşırı nemlendirici kullanımı ve dar giysilerin tercih edilmesinden kaynaklanıyor. İsiliği önlemek için, yaşadığınız ortamı serinletin, sentetik içeriği olmayan pamuklu iç çamaşırı ve çorapları tercih edin, yoğun içerikli nemlendiricilerden uzak durun, çok dar giysileri tercih etmeyin, her gün ılık suyla duş alın” dedi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017