Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Daron Acemoğlu’nun 'Uluslar Neden Başarısız Olur?' Kitabı

Dünyanın saygın ekonomistleri arasında yer alan Daron Acemoğlu yeni kitabı “Why Nations Fail” (Uluslar Neden Başarısız Olur?” adlı kitabıyla yine gündemde.
Daron Acemoğlu’nun 'Uluslar Neden Başarısız Olur?' Kitabı
Dünyanın saygın ekonomistleri arasında yer alan Daron Acemoğlu yeni kitabı “Why Nations Fail” (Uluslar Neden Başarısız Olur?” ile yine gündemde. Ekonomik başarı için politik ve ekonomik kurumların kapsayıcılığına dikkat çeken Acemoğlu, bu kurumları geliştirmek bakımından Türkiye’nin henüz yolun ortasında olduğunu söylüyor.

”Türkiye, küçük bir elitin her şeyi yönettiği bir Afrika ülkesi ve hatta bir Hindistan ya da Endonezya kesinlikle değil. Ancak biz, nüfusun çoğunluğunun yeteneklerini inovasyon ve yatırma olanak sağlayan bir çevre yaratma doğrultusunda kullandığı bir atmosferde halen uzağız” diyen dünyaca ünlü ekonomist, ekonomik sürdürülebilirliği sağlayabilmemiz için ciddi politik uyarılarda bulunuyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017