Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

DASK Festivalleri Dolaşarak, Yeni Yasayı Anlatacak

DASK'ın hedefi 2014'te 6 milyon, 2017'de 10 milyon zorunlu deprem sigortalı konut.
DASK Festivalleri Dolaşarak, Yeni Yasayı Anlatacak
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin yıldönümünde Afet Sigortaları Kanunu’nun getirdiği yeni uygulamaları ve bu doğrultuda hayata geçireceği projeleri açıkladı. 18 Ağustos'ta yürürlüğe giren Afet Sigortaları Kanunu ile birlikte zorunlu deprem sigortalı konut sayısını 2014’de 6 milyona, 2017’de 10 milyona çıkarmayı hedefleyen DASK’ın kuruluşunda bugüne yaptığı toplam ödemesi de 136 milyon TL’ye ulaştı.

Deprem ve Zorunlu deprem sigortası bilincini arttırmak için Türkiye’yi dolaşan deprem simülasyon TIR’ı da DASK Festival Hattı adıyla yenide yola çıktı. Bir ayda yerel festivalleri ve yazlık mekanları dolaşarak 10 merkezi ziyaret edecek TIR’la 35 bin kişiye doğrudan ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca elektrik ve su idarelerine konuyla ilgili afiş, broşür gibi bilgilendirme materyalleri yerleştirilecek. Bu konuya özel hazırlanan kamu spotu da televizyon kanallarında yayınlanmaya başlayacak.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017