Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

DASK'ta Sıkı Denetim Başladı!

Afet Sigortaları Kanunu ile birlikte yasal çerçeveye kavuşturulan Zorunlu Deprem Sigortası, 18 Ağustos 2012 tarihinde yürürlüğe girdi. Zorunlu Deprem Sigortası'nı yaptırmayanlar artık, elektrik ve su aboneliği başlatamayacak.
DASK'ta Sıkı Denetim Başladı!
Hafızalarımızdan silinmeyen 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 13’üncü yıldönümünü de geri de bıraktık. Aradan 13 yıl geçse dahi, birçok ailenin yarası kapanmadı, acıları dinmedi, birçoğumuzu da medyada gördüğü sahneler hafızasından silinmedi. Yıllardır beklenen Marmara Depremi için can kayıplarını ve maddi zararları azaltmak için bir dizi önlem alınıyor. 16 milyon 373 bin konutun bulunduğu ülkemizde, şu ana kadar Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) yaptıran konut sayısı 3 milyon 944 bin olarak gözüküyor. Bu oran, Türkiye’de ZDS’ye olan ilginin yetersiz olduğunu gösteriyor.

DASK tarafından sunulan ZDS’nin kapsamı, Afet Sigortaları Kanunu ile yeniden belirlendi. 18 Mayıs 2012 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yasalaştığı duyurulan Afet Sigortaları Kanunu Tasarısı, 18 Ağustos 2012 tarihinde yürürlüğe girdi. Buna göre, binalarda depremin neden olduğu maddi zararlar ile deprem nedeniyle ortaya çıkan yangın, infilak, dev dalga (tsunami) ve yer kayması sonucu oluşan zararlar da teminat altına almıyor. Kanun’da sigortanın yaygınlaştırılmasına yönelik ek hükümler bulunuyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017