Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Datça’da Sinema Ve Müzik Şenliği

Yedi yıldan bu yana sinema etkinliklerini adeta bir kültür şenliğine dönüştüren ve bu yıl 4-6 Eylül tarihlerinde yaşanacak olan Datça Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali’ne kelimenin tam anlamıyla ünlüler ordusu katılıyor.
Datça’da Sinema Ve Müzik Şenliği
Sinema etkinliklerini adeta bir kültür şenliğine dönüştüren ve bu yıl 4-6 Eylül tarihlerinde yaşanacak olan Datça Altın Badem Sinema ve Kültür Festivali’ne kelimenin tam anlamıyla ünlüler ordusu katılıyor. Yaşamı boyunca Türk sinemasına verdiği emekten dolayı her zaman alkışlanan Filiz Akın, festivalin onur konuğu oluyor. Akın’a Onur Ödülü’nü Fatma Girik verecek.

Festival, 4 Eylül Salı akşamı düzenlenecek olan gece ile başlayacak. 1962 yılında Artist mecmuasının düzenlediği yarışmayı kazanarak Göksel Aroy’la başrol oynadığı ‘Akasyalar Açarken’ filmiyle sinemaya adım atan Akın, yarım asırdır sinemaseverlerin gönlündeki tahtını kormyayı başardı.

Yer aldığı yapımlarda senarist, oyuncu ve yönetmen olarak karşımıza çıkan Umur Bugay’a Emek Ödülü2nün Şevket Altuğ ve Şener Şen tarafından verileceği o gece, Filiz Akın filmleri de gösterilecek. Ancak o gecenin şüphesiz en önemli olayı, Emel Sayın’ın sahneye çıkarak konser verecek olması.

Haberin devamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017