Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Davos'a Alternatif İstanbul Finans Zirvesi

İstanbul her dönem ekonomi ve finans alanında cazibe merkezi olmasına karşın global bir merkez olmayı başaramadı. Hak ettiği değeri almak için İstanbul Finans Zirvesi yolculuğu başladı.
Davos'a Alternatif İstanbul Finans Zirvesi
İstanbul Finans Zirvesi 2010 yılında beri yapılan ve bu yıl 3.sü düzenlenecek olan Davos’a alternatif olarak düşünülerek yola çıkılmış bir zirve. Ankara’dan yolan çıkan IFS Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Faruk Ünal’la zirvenin kısa geçmişini ve gelecek hedeflerini konuştuk.

Öncelikle sizden bu fikrin nasıl doğduğunu öğrenebilir miyiz?

İstanbul Finans Zirvesi yani bilinen adıyla IFS, 2008 yılının sonlarında Prof. Dr. Murat Yükle ile konuşmaya başladığımız bir etkinlikti. Çıkış noktamız; İstanbul her dönemde ekonomi ve finans alanında cazibe merkezi olmasına rağmen hak ettiği konuma ulaşamaması oldu. Düşünebiliyor musunuz? Schwab, Davos gibi bir kasabada bunları başarabildiyse bizler İstanbul’da neler başarabiliriz. Hazırlıklara başladıktan sonra Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos ta ki “One Minute” çıkışı bu tarz büyük bir zirvenin Türkiye’de olması gerekliliği düşüncemizi pekiştirerek hazırlanmamızı sağladı. Başlangıcın kısa özeti bu.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017