Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dekolte Giyen Kadınlar Güç Peşinde!

Amerikalı klinik psikolog Dr. Jennifer Baumgartner’ın “Aşırı dekolte giyenler güç peşinde” sözleri yankı uyandırdı. Oysa bu, sadece varsayımlarından biriydi. Çünkü o ne giydiğimizle değil, niye giydiğimizle ilgileniyor.
Dekolte Giyen Kadınlar Güç Peşinde!
Yeryüzünde milyonlarca kadın, her sabah şu soruyla uyanıyor: “Bugün ne giyeceğim” Karar verilince, silsile halinde diğer sorular geliyor: “Bu kıyafet gideceğim ortama uyar mı?”, “Fazla mı resmi?”, “Fazla mı dekolte?”, “Fazla mı dar?”, “Fazla mı bol?” Bu rutin bombardımanla mücadele ederken, her bir sorunun, aslında ‘başkalarının beğenisi’ne hizmet ettiğini fark etmiyoruz bile.

Amerikalı klinik psikolog Dr. Jennifer Baumgartner, tam da bu noktada farkındalık yaratmamıza yardım ediyor; bize, kendimize sormamız gereken iki gerçek soruyu hatırlatıyor. Bu kıyafeti seviyor muyum? Üzerimde giydiğimde kendimi iyi hissediyor muyum?

‘You Are What You Weat: What Your Clothers Reveal About You’ (Ne Giyiyorsanız O’sunuz: Kıyafetlerinizin Sizinle İlgili Ortaya Çıkardıkları) adlı stil rehberinin, bu yönüyle benzerlerinden ayrıldığı söylenebilir. Çünkü kıyafet seçimlerimizin uygunluğunu değil, ardındaki psikolojiyi analiz ediyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017