Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dekorasyonda Doğru Aksesuar Kullanımı İçin 10 Öneri

Büyük vazolar, bir mumluk, renkli çiçekler, desenli tekstiller… Aksesuar seçimleri yaparken dikkat edin; sıkça yapılan dekorasyon hatalarına düşmeyin. Peki dekorasyonda doğru aksesuar kullanımı nasıl olmalı. İşte 10 öneri…
Dekorasyonda Doğru Aksesuar Kullanımı İçin 10 Öneri
Mekanı zenginleştiren en önemli dekorasyon unsuru olan aksesuarlar yerinde ve uygun şekilde kullanılmadığında, mekanlarda görsel bir karmaşa yaratır. Evde uygulayacağınız stil, oda ölçüleri, ana renkler ve dokular gibi önemli başlıkları gözden geçirerek akıllıca seçimler yapabilirsiniz.

1. Aksesuar seçimlerinizi farklı tasarımlardan ilham alarak yapmak işe yarayabilir.

2. Dikkat çekmek için zıt renklerin gücünü kullanın.

3. Dar bir alanda çok fazla eşyanız varsa mümkünse aksesuar kullanmamaya çalışın.

4. Büyük ve koyu renkli aksesuarlar alanı küçük gösterir.

5. Evde en fazla alanı duvarlar kaplar. Açık renk duvarları resim ve tablolarla hareketlendirebilirsiniz. Tek duvarda stile uygun kağıt kaplamak da hoş bir görüntü sağlar.

6. Şeffaf veya açık renk aksesuarlar mekanları daha ferah gösterir.

7. Aynı türde ya da benzer aksesuarları bir arada kullanıp uyum yakalayabilirsiniz.

8. Boş olan her alanı aksesuarla doldurmaktan kaçının. Her yere dağılmış objeler yerine, belli yerlerde bir araya getirilmiş birkaç parça çok daha şık görünecektir.

9. Vazo ve biblo gibi objelerin farklı yükseklikte olanlarını bir arada kullanarak görsel hareket yakalayabilirsiniz. Unutmayın; küçük, orta ve büyük boy çerçeveler, aynı boydakilerden daha çok dikkat çeker.

10.Odanızı aksesuarlarla süslerken, işe her zaman en büyük parça ile başlayın ve eklediğiniz her parçadan sonra, birkaç adım geriye giderek yarattığı havayı izleyin.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017