Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dekorasyonda Mavi Renk Nasıl Kullanılır?

Dinlendirici ve dingin mavi rengi, ruhun gıdası, ilham kaynağı ve masalsı evlerin anahtarıdır. Evlerde mavi rengi kullanmak son derece rahatlık verir. Peki, mavi rengini ev dekorasyonunda nasıl kullanmalıyız?
Dekorasyonda Mavi Renk Nasıl Kullanılır?
Bir mekanı olduğundan daha büyük göstermek istediğinizde renk olarak maviyi tercih edebilirsiniz. Mavi, duvarları geri plana iterek mekanın daha geniş görünmesini sağlar. Ancak bir mekanda yaratmak istediğiniz etki kullanmak istediğiniz rengin tonuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin açık mavi gökyüzünün sonsuzluğunu yansıtarak mekanın geniş ve havadar görünmesini sağlarken, koyu mavi ışığı en az seviyede yansıttığından mekanın olduğundan daha dar görünmesine sebep olur.

Ferah mekanlar yaratmanın anahtarı olan maviyi kullanırken fazla koyu tonlardan kaçındığınız takdirde odanın iç karatıcı olmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca açık mavi tonlarını ya da koyu mavi ile açık ve soft renkleri eşleştirdiğiniz takdirde kelimenin tam anlamıyla mekanda harikalar yaratabilirsiniz. Işığı mükemmel yansıtan, çarpıcı, havadar ve dingin bir renk.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017