Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dekorasyonda Siyah Rengin Etkisi

Renk seçiminiz sadece dekorasyonunuzu değil, psikolojinizi de etkiler. Bu nedenle kullanacağınız renkleri birtakım özelliklerini dikkate alarak belirlemeniz istediğiniz sonuca ulaşmada size yardımcı olacaktır. Dekorasyonda siyah renk, herkesin kullanabileceği bir renk olmanın dışında kalır.
Dekorasyonda Siyah Rengin Etkisi
Sevdiğimiz renk, karakterimizin aynası gibidir. Çünkü renkler kişisel özelliklerimizi, ruhsal durumumuza, bilinçaltı isteklerimize hatta gizli yeteneklerimize dair ipuçları verir. İnsanların takındıkları farklı tavırlar ve davranış biçimleri, bulundukları ortamın renklerine göre de açıklanabilir. İnsan psikolojisini olumlu yönde etkileyen sıcak renklerin kullanıldığı yerlerde iletişim kurmak daha kolaydır. Siyah renk, asaletli bir renk olmasının yanı sıra modada uzun yıllardır tercih edilen bir renktir. Fakat ev dekorasyonu için yakın zamana kadar uzak durulan bir renk olmuştur. Siyah renk umutsuzluğun yanı sıra üzüntünün ve kaybetmenin rengini simgeleyen bir renktir. Ev dekorasyonunda kullanılan rengin insan psikolojisi ile bağlantısı olduğunu düşünürsek, herkesin kullanabileceği bir renk olmanın dışında kalır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017