Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Demet Akalın'ın Yeni Albümü 'Giderli 16'

Yeni albümü ‘Giderli 16’yla fırtına gibi esen Demet Akalın, Hafta Sonu’na çarpıcı açıklamalar yaptı. Yıllarca kariyer planı yaptığı için anne olmayı erteleyen Akalın, “Artık o planların hepsi rafta. Yaş da geçiyor. Bir an önce bir bebek yapmak istiyorum” diyor.
Demet Akalın'ın Yeni Albümü 'Giderli 16'
‘Giderli 16’ albümü çok uzun süredir bekleniyordu. Nihayet kavuştuk.

Demet Akalın: Evet, çok heyecanlıyım. 2010 Nisan ayından beri üzerinde çalışıyoruz. Çok daha fazla şarkı vardı ama CD’ler 17 parçadan fazlasını almıyor. Şöyle söyleyeyim; okunmuş olarak bir albümüm daha hazır. Onu da yaz aylarında çıkaracağım. Bir albüm çıktıktan sonra hiçbir manası kalmıyor. Hemen ikincisine konsantre oluyorum.


Bu ‘Giderli’ fikri nasıl doğdu?

Demet Akalın: ‘Giderli’ tamamen hayranlarımın bana taktığı bir şey. Twitter’dan çıktı. Benim de çok hoşuma gitti. Güzel ve esprili. O yüzden albümün adını da ‘Giderli 16’ koydum. Albümde 16 şarkı var, bir de meslekte 16. yılım.

Yeni albümle birlikte sahnenizde ne gibi değişiklikler olacak?

Demet Akalın: Çok dansa yönelik bir albüm değil, içinde daha çok slow şarkılar var. Orkestramı küçülttüm. Biliyorsun yurt dışı konserlerim playback’ti, onları canlıya çevirdim. Parti modundayken playback oluyor ama ordaki insanlar da canlı canlı dinleyebilmeli. Onun dışında sahnede bir değişiklik yok.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017