Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Denizli'den Organik Seracılık Atağı!

Türk tarımında önemli bir noktada olan Denizli, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek organik seracılık alanında bir ''organize sanayi bölgesi'' kurmaya hazırlanıyor.
Denizli'den Organik Seracılık Atağı!
Denizli’nin tarımdaki ağırlığı herkesçe bilinen bir gerçek, son günlerde ise Denizli, alternatif sektörlere yönelerek farklı alanlarda yatırım için arayış içinde. Sadece tekstil, konfeksiyon ve geleneksel tarımla sınırlı kalmak istemeyen Denizlili iş adamları, ekonomik kriz dönemlerinin yaşattığı olumsuzluklar nedeniyle alternatif alanlara yönelmiş durumda. Organik seracılık da bu alanlardan biri.

Organik seracılık alanında “organize sanayi bölgesi” kurarak Türkiye’de bir ilke imza atacak olan Denizli, mevcut jeotermal sıcak sulardan faydalanırken ekonomik anlamda sera yetiştiriciliğini teşvik ederek yeni yatırım alanlarını oluşturacak. Buradaki amaç ise istihdamı artırarak iç ve dış pazarlarda söz sahibi olmak. Aynı zaman Denizli’nin tarımsal üretiminin GSYİH’deki payını da yükseltmek hedefleniyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017