Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Depresyon Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Depresyon çok sık kullandığımız bir söz oldu. Hangi belirtilerin depresyon olduğu, hangilerinin olmadığı ilgili, ilgisiz herkes tarafından konuşulur oldu. Peki aslında depresyon nedir?
Depresyon Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Depresyon günlük hayatımızda çok sık kullandığımız bir söz oldu. Hangi belirtilerin depresyon olduğu, hangilerinin olmadığı ilgili, ilgisiz herkes tarafından konuşulur oldu. Özellikle çok satan gazetelerin bazı köşe yazarları depresyon sözcüğünü kullanarak, depresyon ve tedavisi konusunda çok ciddi yazılar yazıyor, hatta tedavi yolu bile gösteriyorlar.

Her sıkıntı, mutsuzluk, keyifsizlik, huzursuzluk, üzüntü hatta yas hali depresyon değildir. Peki, depresyon nedir? Depresyon, derin üzüntü ve bazen hem üzüntü ve sıkıntı içinde düşünce, konuşma ve hareketlerde yavaşlama, hatta durgunlukla beraber giden, fizyolojik işlevlerde yavaşlamanın yanı sıra değersizlik, küçüklük, güçsüzlük, isteksizlik, karamsarlık duygu ve düşünceleriyle belirli ruhsal bir durumdur.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017