Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Derecelendirme Kuruluşları Ülkelerin Kaderini Nasıl Etkiler?

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu, son 18 yılda ilk kez BB+’dan BBB-‘ye yükselterek yatırım yapılabilir seviyeye çekti. Bu not artırımı seviyesi ne anlam taşıyor? Hangi kuruluşlar tarafından ve nasıl yapılıyor? İşte merak edilen tüm soruların cevapları…
Derecelendirme Kuruluşları Ülkelerin Kaderini Nasıl Etkiler?
Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu yabancı para cinsinden BBB-‘ye çıkararak yatırım yapılabilir seviyeye çekti. Böylece Türkiye’nin kredi notu, son 18 yılda ilk kez kritik seviyenin üzerine çıktı.

Türkiye’nin kredi notun BB+’dan BBB-‘ye yükselten Fitch, görünümü de ‘durağan’ olarak teyit etti. Yerel para birimi cinsinden uzun vadeli kredi notu da iki basamak birden artırılarak BBB’ye yükseltildi. Fitch’ten bir güzel haber de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) için geldi. Kurum, TOKİ’nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu “BB+”dan “BBB-”ye, yerel para kredi notunu da “BB+” dan “BBB”ye yükseltti.

Fitch’den gelen not artırımının ardından gözler diğer derecelendirme kuruluşlarına çevrildi. Bankacılık çevrelerinde diğer rating ajanslarının da Türkiye’nin notunu Fitch seviyesini yükseltmesi beklentisi oluştu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017