Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dergi Reklam Yatırımlarında Zirvenin Sahibi Kim?

Ocak2012 – Nisan 2012 tarihleri arasında dergi mecrasında en fazla reklam yatırımı gerçekleştiren marka 260 sayfa reklam ile Yapı Kredi oldu.
Dergi Reklam Yatırımlarında Zirvenin Sahibi Kim?
Dünya’da ve ülkemizde tüketici profillerinde yaşanan gelişmeler ve tüketici davranışlarında yaşanan değişimlere karışı pazarlama uygulamalarında farklılaşmalar göze çarpıyor. Pazarlama dahilinde iletişimin en etkili öğesi olan reklam yatırımlarının dağılımında yaşanan değişim belirttiğimiz farklılaşmaya örnek teşkil ediyor.

Ülkemizde internet mecrası reklam yatırımlarında son yıllarda yaşanan artış ve bazı gelişmiş ülkelerde internet reklam yatırımlarının televizyon mecrasını geçerek en fazla reklam yatırımı alan mecra olması somut olarak verebileceğimiz örneklerden bazıları. Değişim bazı mecralara olumlu bazı mecralara ise olumsuz olarak etkide bulunabiliyor.

Ocak2012 – Nisan 2012 tarihleri arasında ergi mecrasında en fazla reklam yatırımı gerçekleştiren marka 260 sayfa reklam ile Yapı Kredi oldu. Aynı dönemde en fazla reklam yayınlatan medya ajansı kategorisinde Mindshare bin 544 reklam sayfa ile ilk sırada yer alırken, M.A.R.K.A. ise 872 sayfa reklam ile dergi mecrasında en fazla reklamı yayımlanan kreatif ajans oldu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017