Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Derya Alabora Röportajı

Medyada kadının bedene indirgenen, güzel ve gençse makbul görülen imajından sonra derece rahatsız olan insanlar var. Derya Alabora gibi... Güzel olduğu kadar, güzel konuşabilen bir kadının perspektifinden kendi öyküsü...
Derya Alabora Röportajı
Biz kadınlar her daim genç ve güzel olmak zorundaymışçasına yaşıyoruz. Evdeki, iş yerinin tuvaletindeki, en çok da asansördeki aynalar dile gelmeli! İçimizdeki gözetmen, sürekli şu sesi fısıldar gibi ‘yıllar geçiyor’. İş, eş, yeni bir yaşam vaatleri gençlik ve güzellik paketinin ucuna iliştirilmiş sanki. Ne var ki güzellik endüstrisi ve medyanın manipüle ettiği gençlik ve güzellik ideolojilerinin acaba kaçımız farkında? Derya Alabora’nın “40’ında sonra kadın için sinema bitmiştir” sözü ve yaş baskısına isyanı önemli. Çünkü Derya bize mesaj veriyor: “Hayatın içinde ben de varım, ben de aşk yaşıyorum, ben de kavga ediyorum!”

Geçtiğimiz ay Venedik Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu dalında ‘Altın Aslan’ ödülünü alan Philip Seymour Hoffman ile bir filmde oynayacağınızı duydum. Filmin konusunda, rolünden ve hislerin biraz söz eder misin?

Bu bir festival filmi olacak, Philip Seymour Hoffman ve Willem Dafoe oynuyor. Özellikle Willem Dafoe’a, Antichrist filminde sonra hayranlığım bir kez daha arttı. Yönetmen Anton Corbjin. Film, 11 Eylül’den sonra dünyada Müslümanlara uygulanan şiddeti anlatıyor. Konusu şöyle: Çeçen uyruklu birinin Hamburg limanına inmesiyle, terör eylemi için geldiğini düşünen gizli bir servis harekete geçiyor. Ben, oturma izni olmayan Müslüman bir kadını oynuyorum. Bu çocuğu evime alıyorum. Eve gelince bütün gözle bize çevriliyor. John Le Carre’ın romanında uyarlanan bir film.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017