Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Difteri Ve Tetanoza Karşı Aşı Olarak Sağlığınızı Koruyun

Geçmişte büyük salgınlara yüksek ölüm oranları neden olan difteri ve büyük bir sağlık riski oalrak varlığını sürdüren tetanoz gibi hastalıklar halen insan sağlığını tehdit ediyor. Bu hastalıklara karşı sağlığımızı korumanın tek yolu ise aşı...
Difteri Ve Tetanoza Karşı Aşı Olarak Sağlığınızı Koruyun
Türkiye’de aşı denildiğinde çocuklar ve okul akla geliyor. Oysa çocukken olduğumuz aşılar, bazı hastalıklara yetişkinken yakalanma riskini tam olarak ortadan kaldırmıyor. Bunlar arasında difteri ve tetanoz gibi tehlikeli hastalıklar da bulunuyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre her yıl 213.000 kişi tetanoz nedeniyle hayata veda ediyor. Difteri ise dönem dönem salgınlarla ağır tablolar oluşturuyor.

Keymen İlaç Pazarlama Müdürü ve Eczacı Duygu Yılmaz “Bu hastalıklardan korunmak için çocukluk aşılarını tamamladıktan sonra her 10 yılda bir tekrar aşılanmak gerekiyor. Erişkinler için difteri ve tetanoz hastalıklarına karşı üretilen aşı artık ülkemizde. Aşı hem tetanoza hem de difteriye karşı etkili oluyor. Tüm yetişkinlerin bu tehlikeli hastalıklara karşı önlem almak için bir an önce sağlık kurumlarına giderek aşı olmaları gerekiyor.” diyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017