Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dijital Gıda Kuponu Geliyor

MasterCard ve Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), açlıkla mücadele eden topluluklara yardım için küresel bir işbirliğine imza attı.
Dijital Gıda Kuponu Geliyor
MasterCard açıklamasına göre, "Dijital Gıda" projesi kapsamında, gıda yardımlarının, bu yardıma en çok ihtiyaç duyan topluluklara doğrudan ulaştırılabilmesi için, WFP tarafından belirlenen bölgelere MasterCard'ın elektronik ödeme altyapısı ile dijital destek sağlanacak. Böylelikle, açlıkla mücadele eden topluluklar, yerel işletmelerden elektronik kuponlar ile gıda temin edebilecekler. Gıda yardım kuponları, cep telefonları veya kartlar aracılığıyla, finansal hizmetlere erişimi olmayan kişilere de ulaştırılabilecek.

İşbirliği kapsamında MasterCard, BM Dünya Gıda Programı'nın "Dijital Gıda" projesini destekleyecek geniş kapsamlı bir online bağış mekanizması oluşturulmasına yardımcı olacak, projeye farkındalık ve fon oluşturmak için kendi pazarlama ve marka gücünü de kullanacak. MasterCard ve BM Dünya Gıda Programı, yoksulluk ve açlık ile mücadelede dijital yeniliklerden faydalanacak kapsamlı küresel bir projeye imza attı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017