Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dijital İnovasyon ''Sağlıklı'' Toplum İçin Fark Yaratıyor

2016'ya kadar dünya üzerindeki internet kullanıcı sayısı 3 milyar kişiye çıkacak. Bu milyarlarca kişinin dijital inovasyon sayesinde sağlık hizmetlerinde kolayca yararlanabilmesi demek. E-sağlık teknolojileri yaygınlaştıkça, ilaç ve tedavi harcamalarında önemli düşüşler sağlanıyor.
Dijital İnovasyon ''Sağlıklı'' Toplum İçin Fark Yaratıyor
Dijital inovasyon ve sosyal medya, müzikten bankacılığa kadar pek çok sektörde önemli bir dönüşüme sebep oldu. İnternetin yakın gelecekte sadece mobil telefonlarda değil bilgisayarlara entegre bazı otomobillerde, buzdolaplarında hatta kol saatlerinde dahi yer alacağı öngörülüyor. Bu değişim, inovasyonun gücünün değerlendirmiş olan şirketlerin yanı sıra ürün ve hizmetleri kullanan tüketicilere de sayısı olanaklar sunuyor. Dijital inovasyon, sağlık hizmetlerinde de benzer bir eğer zinciri yaratmak açısından büyük bir potansiyele sahip. Sağlık hizmetlerine erişimin daha yaygınlaşması, hizmetlerin kalitesinin artması ve geliştirilen teknolojik cihazlarla hastaların sağlık durumlarını izleyebilmeleri dijital inovasyon ile mümkün olacak.

Dijital inovasyonun sağlık sektöründe sahip olduğu potansiyeli anlamak için, öncelikle dünyada ve Türkiye’de sağlık hizmetlerinin geldiği noktaya bakmak gerekiyor. Danışmanlık şirketi Boston Consulting Group’un (BCG)2012 tarihli “The Digital Dimension of Healthcare” (Sağlık Hizmetlerinde Dijital Boyutlar) isimli raporu, dünyanın büyük nüfuslu ülkelerinde halen sağlık hizmetlerine erişim konusunda ciddi eksiklikler olduğunu ortaya koyuyor. Brezilya, Çin, Şili, Hindistan, Güney Afrika ve Türkiye’de örneğin her bin kişiye sadece iki doktor düşüyor. Bu sayı OECD ülkelerinde bin kişiye 3.1 doktor düzeyinde.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017