Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dijital Kazançlı Yeni İş Modelleri

Dijitalleşmenin iş hayatına yansıması, yepyeni iş yapma şekilleri doğurdu. Bu yeni iş modellerine öncülük edenler ise dijital devrimin yarattığı kültüre hızla ayak uydurması gerektiğini hisseden yenilikçi şirketler oldu.
Dijital Kazançlı Yeni İş Modelleri
2000’li yıllara dek güçlü bir sermaye yapısı, karlı müşterileri, rekabet üstünlüğü sağlayacak inovatif ürünler, düşük maliyetli üretim, yetenekli insan kaynağı gibi faktörler bir işletmenin başarıyı yakalamasında kilit rol oynayabilirdi. Ancak son 10 yılda internetin ekonomiyi yeniden şekillendirmesiyle bu faktörler yetmez oldu.

İşletmeler, yeni düzende söz sahibi olmak için para kazanmanın yeni yollarını aramalıydı. Bu da kar etmek için ortaya konan iş yapma yönteminin değişmesi, çeşitlenmesi anlamına geliyordu. Nitekim pek çok şirket, dijital çağın dinamiklerine ve değişen tüketicisine uygun yeni iş modelleri geliştirdi. İşte dijital ekonominin kazançlı iş modelleri arasında en çok öne çıkanlar…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017