Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dijital Tüketim Reklamları Destekliyor

İnternet nüfusu hızla artan Türkiye’de dijital reklama yönelik yatırımlar da hızla artıyor. 2007 – 2010 arasında ikiye katlanan dijital reklam yatırımları, 2011’de ise yüzde 37 artış yakaladı.
Dijital Tüketim Reklamları Destekliyor
Dünyada dijital tüketimi hızla yaygınlaşırken, dijitale yapılan reklam yatırımları da aynı oranda yükseliyor. Türkiye’de de durum farklı değil. Özel alışveriş kulüpleri ve fırsat siteleriyle online ortamda hızla artan bireysel tüketim, ülkemizde internet reklam pastasına ivme kazandırıyor.

2011 yılındaki internet reklam hacminin ulaştığı büyüklüğü ortaya koyan IAB (Interactive Advertisement Burea), Türkiye internet pazarıyla ilgili hayli çarpıcı rakamlar paylaştı. IAB Türkiye’nin 2011 Dijital Reklam Harcamaları Raporu’nu yayınladı.

İnternetin en hızlı gelişen mecra olduğunu düşünürsek dijital reklama yapılan yatırımın şüphesiz gelecekte de artarak devam edeceğini görmek mümkün.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017