Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dikişsiz Yüz Germe Ameliyatı Olur Mu?

Medikal teknoloji, hastaların daha konforlu tedavilerle mükemmel sonuçlar elde etmesi amacıyla vazgeçilmez yenilikler sunuyor. Bunlardan biri olan lazer uygulamalarındaki en son yenilikleri Superplast Aesthetic Surgery Clinic doktorlarından Ali Duman’la konuştuk.
Dikişsiz Yüz Germe Ameliyatı Olur Mu?
Lazer uygulamaları çok yeni bir kavram değil ama estetik ve plastik cerrahide yarattığı sonuçlar çok dikkat çekici. Bu nedenle Dr. Ali Duman’a ilk olarak nasıl bir lazer sistemi kullanıldığını sorduk. Duman, “Uygulamalarda lazer platformlarının seçimi çok büyük dikkat gerektiriyor. Lazerleri ‘taşıt araçları’ olarak görebiliriz. Yani uçak da bir taşıttır, gemi de, araba da… Hatta arabalar kendi içlerinde spor arabalar, ticari taşıma yapan arabalar, jeep’ler olarak bile ayrılabilir. Tek bir lazer platformuyla yani belirli bir dalga boyu ve frekansıyla çalışan bir cihazla her türlü işlemin yapılması neredeyse imkansız. En iyi ihtimalle hiçbir işe yaramaz. Kötü ihtimalleri akla getirmek bile istemiyoruz. Bir arabayla Boğaz’ı denizden geçmeyi düşünebilir misiniz veya bir Porsche’yle buzdolabı taşıyabilir misiniz?” diyerek kullanılacak doğru frekansın önemine dikkat çekiyor.

Seçim nasıl oluyor sorusuna ise “Lazer platformlarının uygulayacağınız tedaviye göre seçimi ve tecrübeli ve bilgili insanlar tarafından kullanımı büyük bir gereklilik ve aslında bakarsanız yasal bir zorunluluk. Lazer desteğiyle gerçekleştirilen tüm operasyonlar klasik ameliyatlarla karşılaştırıldığında çok daha kısa süren; hem estetik cerrah hem de hasta için oldukça rahat uygulamalardır” diye cevap veriyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017