Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Diş Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler

Diş sağlığı, güzel bir gülümsemenin temeli aslında! Diş sağlığı ve estetiği konusunda sorularımızı uzman isimler yanıtladı!
Diş Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler
Çapraşık diş tedavisinde ‘görünmeyen diş telleri tedavisi’ kişilerin tedavi sırasın özgürce yaşamına devam etmesini sağlıyor. Bugüne kadar diş telleriyle yapılan tedavide tellerin görünmesi ve görünen bu tellerle uzunca bir dönem birlikte yaşanması kişiler için zorluk yaratabiliyor. Özellikle iş dünyasında sürekli toplantılarda ya da göz önünde olan kişiler bu nedenden tedaviye yanaşmıyor ya da erteleyebiliyor. Lingual tedavide ise teller ve braketler dişin ön kısmına değil arka kısmına uygulanıyor.

Dr. Cem Caniklioğlu, bu tedaviyle ilgili akla ilk gelen soruları şu sözlerle açıklıyor: “Kelime anlamı olarak ‘lingual’ dişlerin dil tarafı anlamına geliyor. Lingual ortodonti de adından anlaşılacağı üzere, dişlere kuvvet uygulayan tellerin bağlandığı braketlerin dişlerin dudak tarafındaki ön yüzeyleri yerine, dil tarafındaki arka yüzeylerine yerleştirildiği tekniktir. Bu yaklaşım özellikle ortodontik tedavi görürken braketlerin görünmesini istemeyen estetik kaygılara sahip hastalar için idealdir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017