Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dizi Senaryosu Nasıl Yazılır?

Her dizi seyredenin yönetmen, her maç seyredenin teknik direktör olduğu güzide ülkemizde, “tesis yetersiz” demiyoruz ve kolları sıvıyoruz. Son 20 yılın en çok seyredilen dizilerinden yola çıkarak, bol reytingli dizi yazmanın püf noktalarını açıklıyoruz.
Dizi Senaryosu Nasıl Yazılır?
Hikayenin içeriği değil, onu ne kadar uzatabileceğiniz önemlidir

Dizilerde hikayeniz çok basit olabilir. Nedir? Zengin kız, fakir erkeği sever ama ailesi onu yaşlı bir kodamana verir. Bakın konu bildiğimiz bir şey ve çok basit. Fakat bir saatte anlatılacak bu hikayeyi öyle harmanlamalısınız ki, iki-üç sezona yayılsın. Flört dönemi 18 bölüm sürebilir. Sadece düğün için yedi bölümü heba edebilirsiniz. Araya bolca, diyalog ve cep telefonu görüşmesi eklemeyi unutmutyoruz.

Entrikanın dibine vurun

Yazacağınız entrikalar, katakülliler ve dolambaçlar ile çevrenizdeki, teyzeler, ablalar, yengeler üzerinde “Abov, bak görüyon mu gız” etkisi yaratmıyorsa, bir hiçsiniz. Bu etki için bolca kısır günü, altın günü aktivitesine katılın. İyi bir dinleyici olup, kim kime ne derse hangi sonuçları doğurur öğrenmekte yarar var.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017