Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dizüstü Bilgisayar Tamiri Nasıl Yapılır?

Artık siz de bir bilgisayar tamircisine ihtiyaç duymadan dizüstü bilgisayarınızdaki parçaları tamir edebilecek, değiştirebilecek veya yükseltebileceksiniz.
Dizüstü Bilgisayar Tamiri Nasıl Yapılır?
Bu yazımız dahilinde en çok kullanılan üç farklı dizüstünü; yani bir netbook’u, eski bir oyun dizüstü bilgisayarını ve modern bir Intel modeline açıp iç mekanizmalarını inceleyeceğiz. Tüm bu süreçte içeri nasıl girdiğimizi, sert dökümlerin ve bileşenlerin kolaylıkla nasıl çıkarıldığını ve içeri girdiğimizde neler yapabileceğimizi tek tek göstereceğiz. Kötü tasarlanmış ses bağlantılarını tamir etmekten tutun da zarar görmüş parçaları nasıl değiştireceğinize kadar birçok şeyi bu yazımızda anlatacağız. Bu tüyoları aldıktan sonra, dizüstü bilgisayarınızı ortadan ikiye ayırmakla ilgili herhangi bir endişeniz olmayacak çünkü dijital dünyanızın tek hakimizi siz olacaksınız.

Destansı keşif öykülerinin hepsinde olduğu gibi, burada da güvenilir bir yol arkadaşına ihtiyacınız var. Bunlardan en önemlisi, iyi bir tornavida setidir. 11 parçacıklı bir seti 10-20 TL’ye yapı marketlerde bulabilirsiniz. İnatçı vidalarda, tornavidalarınızla birlikte kullanabileceğiniz penselere de ihtiyacınız olabilir. Lehim kalemi ve sehpası gerekecek. İyi aydınlatılmış rahat bir çalışma ortamı da oldukça önemli. Söktüğünüz ufak parçaları kolaylıkla kaybetme riskine karşı parçaları toplayacağınız kapları ve uygun mekanı hazırladıktan sonra asıl işe koyulabilirsiniz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017