Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Doğalgaz Zammı Neden Yapıldı?

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Kayseri’de düzenlediği toplantıya katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaz zammının neden yapıldığını açıkladı.
Doğalgaz Zammı Neden Yapıldı?
Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Kayseri’de düzenlediği toplantıya katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaza zammın zorunluluktan kaynaklandığını, yurtdışındaki ham petrol fiyatlarındaki artış ile dövizdeki yükselme sebebiyle maliyetlerin arttığını daha önceki açıklamalarında belirttiğini vurguladı.

Yıldız, “Bizim diğer Avrupa ülkelerinden bir farklılığımız var. Dövizle aldığımız enerjiyi, TL olarak satıyoruz. Aradaki fark, yine bizim maliyetlerimize yansıyor. Bankacılıkta açık pozisyon denilen bir konu. Yine bizim dışımızda Kuzey Afrika’da, Suriye’de yine İsrail-İran gerginliğinin oluşturduğu siyasi istikrarsızlığın bedelini enerji sektörü olarak ödüyoruz.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017