Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Doğu Yücel Kimdir? Doğu Yücel Röportajı

Hayalperest yazar ve Blue Jean’in Yazı İşleri Müdürü Doğu Yücel’le, dördüncü baskısını yapan “Hayalet Kitap”ı konuştuk! Fantastik kitapların eğlenceli yazarı ile hala tanışmadıysan, hemen okumalısın!
Doğu Yücel Kimdir? Doğu Yücel Röportajı
“Hayalet Kitap” 4.baskısı ve yepyeni kapağıyla piyasada! Neden kapakta değişiklik yapmak istedin?

İlki ilk baskıdaki kapak orijinal bir çalışma değildi, üçüncü baskının kapağında ise romanın esin kaynağı olduğu “Okul” filminin afişine ufak olarak yer vermiştik. Fakat “Okul” filmi ile “Hayalet Kitap” arasında çok büyük bir fark vardı. Kitap hazır yeni yayınevim olan Doğan Kitap’tan çıkıyorken kitabın gerçek ruhunu yansıtan bir kapağı olsun istedim.

Kitabın içeriğine oynamalar yaptın mı peki, ufak tefek de olsa?

Aslında çok büyük değişiklikler yok, çünkü bu revizyon çalışması sırasında içimden bir ses sürekli “Bu kitap senin değil, 21 yaşındaki Doğu’nun! Rahat bırak onu” dedi. “Star Wars” filmlerine sonradan eklediği yapay efektler gibi romanın ruhunu bozacak değişiklikler yapmaktan korktum. Fakat yine de gözüme batan bazı yerlere müdahale ettim. En büyük değişikliklerden bir tanesi, romanın bir yerinde bir fotoğrafa yer vermem oldu. Ders çalışmak üzerine esprili bir test sorusu var romanda, oraya bir fotoğraf iliştirdim.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017