Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Doğum Lekeleri Neyi İşaret Ediyor?

Mavi, pembe, mor ya da kahverengi renkte olan ve yeni doğan bebeğinizin vücudunun herhangi bir yerinde gördüğünüz lekeler, kimi zaman bir hastalığın belirtisi olabildiği gibi, kimi zaman da tedavi dahi gerektirmeden kendiliğinden kaybolabiliyor.
Doğum Lekeleri Neyi İşaret Ediyor?
Anne babaların ilk anda endişeyle karşıladığı doğum lekeleri her zaman bir soruna işaret etmiyor. Birçok bebekte doğum lekesi görülüyor. Farklı renklerdeki bu lekelerin pek çoğunun nedeni bilinmediği gibi, büyük bir kısmı da geçici olup, hiçbir tedavi gerektirmeden kayboluyor. Damarsal doğum lekelerine tanı koymak için ise uzun süre takip gerekebiliyor.

Doğum lekelerinin bir kısmı da doğumda olmasa da, daha sonraki hafta veya aylarda ortaya çıkabiliyorlar. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr.Asuman Akça’dan doğumda ve sonrasında ortaya çıkan lekeler hakkında bilgi aldık.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017