Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Doğum Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Yeni anne için en zor günler doğumdan sonra hastaneden eve geldiği günlerdir. Ne yapacağını bilemeyen, acemi ve heyecanlı annelere yardımcı olmak için önerilerimiz var.
Doğum Sonrası Bilinmesi Gerekenler
Yeni doğum yaptınız ve hastaneden çıktınız. Bebek bakımı ile ilgili çok bir şey bilmiyorsunuz. Neyi nasıl yapacağınız husussunda annenizden yardımda almak istemiyorsunuz. O zaman aşağıdaki bilgiler tam size göre…

Emzirmek oldukça zor ve ağır bir iştir. Ayrıca bebeği emzirmeye alıştırmak bile bir çaba gerektirir. Bu yüzden daha önce emziren arkadaşlarınızla mutlaka konuşun, tavsiyeler alın. Hatta onlarla buluşup emzirme pozisyonları ve teknikleri hakkında bilgi isteyin.

Hastaneden çıktıktan sonra eve çağırabileceğiniz bir hemşire ayarlayıp bebeğinizin banyosu, bakımı, beslenmesi gibi pek çok konuda onunla birlikte pratik yapabilirsiniz. Günümüzde birçok acemi anne bu yöntemi kullanıyor.

Emzirme öncesinde, yanınızda mutlaka su bulundurun. Emzirmek çok susattığı için kana kana su içme ihtiyacı hissedeceksiniz. Ayrıca yanınızda bir dergi olursa, uzun ve yavaş emzirmeler sırasında ara sıra dergiye bakabilirsiniz.

Bebeğiniz uyurken de, uyanıkken de müzik dinletebilirsiniz. Şarkı mırıldanmanız da onu rahatlatacaktır. Sesinizin ne kadar kötü olduğunun onun için hiç önemi yok! Siz sadece şarkı mırıldanın.

İlk bir ya da birkaç ay ev işlerini bir kenara bırakın ve bebeğinize konsantre olun. Size yardım edebilecek biri varsa ev ve yemek işlerini ondan isteyebilirsiniz. Kimsenin salon dağınık veya bulaşık yıkanmamış diye laf etmesini dikkate almayın.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017