Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

DSLR Fotoğraf Makineleri ile Video Çekme

DSLR fotoğraf makineleri 2008 yılından bu yana yüksek kaliteli video çekim yeteneğine de sahip. Aynı makine ile hem video hem fotoğraf çekilebiliyor. Bellek tabanlı iş akışı, video paylaşım sürecini hızlandırıyor. Peki, DSLR fotoğraf makineleri ile nasıl video çekebiliriz?
DSLR Fotoğraf Makineleri ile Video Çekme
2008 yılından bu yana DSLR makine dünyasındaki yeni eğilim yüksek kaliteli video çekim yeteneği. Bu tarihe kadar video çekim özelliği kompakt makinelerde zaten vardı, ama profesyonel kullanıcıya sinematik standartlarda ve kalitede video çekim özelliği Nikon D90 ve Canon 5D Mark II ile başladı denilebilir.

DSLR fotoğraf makineleri ile video çekmenin avantajlarının başında aynı makine ile hem video hem fotoğraf çekmek geliyor. Bellek tabanlı iş akışı, video paylaşım sürecini hızlandırıyor. Değiştirilebilir objektifler sinematik lens efektleri kullanmak için olanak sağlıyor. Büyük sensör alan derinliğini kontrol etmekte büyük esneklik sunuyor. Dinamik aralık, yani çok aydınlık ve çok karanlık bölgelerdeki detay, çok pahalı profesyonel kameraların özelliklerine çok yakın netice sunuyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017