Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dukan Diyeti Nedir?

Dukan diyeti insanlara daha esnek ve az stresli bir beslenme düzeni sunmaya çalışmaktadır. Diyet stresinin azaltılması için Dukan diyeti kapsamında “protein günleri” olarak isimlendirilen belirli günlerde, kişiye “sınırsız” et ve balık tüketimine imkan sağlanır.
Dukan Diyeti Nedir?
Çoğu insan büyük bir kararlılıkla başladığı diyet programının ilk günlerinden sonra oldukça katı bir halde geldiğini düşünerek, istediklerini yiyememenin verdiği stres nedeniyle diyeti bırakır veya oldukça agresif bir ruh hali içine girer. Dukan diyeti bu aşamada insanlara daha esnek ve az stresli bir beslenme düzeni sunmaya çalışmaktadır.

Diyet stresinin azaltılması için Dukan diyeti kapsamında “protein günleri” olarak isimlendirilen belirli günlerde, kişiye “sınırsız” et ve balık tüketimine imkan sunulur. Tüm yüksek protein diyetlerinde olduğu gibi vücuda yüksek miktarda protein alınması kişinin kilo vermesine yardımcı olurken, dilediği miktarda yemek yiyebilen kişi de psikolojik anlamda rahatlar. Ancak bu aşamada Dukan diyeti de dahil olmak üzere tüm yüksek protein diyetlerine kesinlikle uzman bir hekime danışarak başlamak gerektiği unutulmamalıdır. Çünkü vücudun protein ile yüklenmesi başta böbrekler olmak üzere bazı organların da gereğinden fazla yüklenmesine ve sonuç olarak çeşitli sorunlar gelişebilmesine neden olmaktadır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017