Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dünyaca Ünlü Şirketler Bilişim Vadisi'nde Yatırım Yapacak!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, önümüzdeki dönemde Kocaeli'nin teknoloji yatırımlarına yöneleceğinin sinyalini verdi. Nihat Ergün, ''Bilişim Vadisi'ne dünyaca ünlü bilişim devleri yatırım yapacak'' diyor.
Dünyaca Ünlü Şirketler Bilişim Vadisi'nde Yatırım Yapacak!
Kocaeli, Türkiye’nin en küçük illerinden biri olmasına rağmen en çok ihracat yapan 2’inci şehri konumunda yer alıyor. İmalat sanayine yaptığı yüzde 13’lük katkı ile İstanbul^dan sonra gelen Kocaeli, rotasını teknoloji yatırımlara çevirdi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli ekonomisini rotasının ileri teknolojili ve yüksek katma değerli ürünler olduğunu aktarıyor. Gerek teşvik kanunu gerekse bakanlığın bu amaca yönelik stratejiler oluşturduğunu ifade ediyor. Nihat Ergün, “Tübitak ve KOSGEB’in Ar-Ge teşvikleri ileri teknoloji barındıran ürünlerin üretilmesi için oluşturuldu.

5-10 yıl içersinde Kocaeli’nin daha nitelikli yatırımlara ev sahipliği yaparak daha yüksek üretim ve ihracat rakamlarına ulaşacağına inanıyorum. Bu şehir, bulunduğumuz geniş coğrafyanın sadece üretim üssü değil teknoloji üssü olmaya da aday ve bunu başaracak” diyor. Kocaeli’nin 2011 yılındaki 12,3 milyar dolarlık ihracat değeri ile Türkiye ekonomisi içersindeki konumunun her geçen gün biraz daha arttığını vurgulayan Ergün, şehrin 2010 yılına göre ihracattaki artış oranının yüzde 30 olduğunu belirtiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017