Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dünyanın En 'Rakipsiz' Futbol Takımı Tristan Da Cunha

Modern futbolda fair-play unsurunu tanımlarken, rakip kavramını önemli yer tutar. Sportmenlik olgusu, sadece oynamayı kazanmanın önüne koyar. Rakip de mağlup edilecek değil, saygı duyulacak bir figürdür. Peki ama sahada oynayacağınız bir rakip yoksa?
Dünyanın En 'Rakipsiz' Futbol Takımı Tristan Da Cunha
Portekizli denizci Tristao da Cunha, Güney Amerika ile Afrikan’nın arasında yer alan Atlantik Okyanusu’nun ortasındaki dört küçük adadan oluşan bu takımadayı keşfettiğinde takvimler 1506 yılını gösteriyordu. O zamanki coğrafya bilgisiyle Da Cunha, keşfettiği adanın dünyanın en ücra adası olduğunu muhtemelen farkında değildi.

Ülkede futbolun adının ilk geçtiği kaynaklar, 1922 ve 1925 yılları arasında adada misyonerlik faaliyetleri sürdüren Rahip Henry Rodgers’in eşi Rose Annie Rogers’ın 1926 yılında yazdığı “The Lonely Island” kitabı olarak gözüküyor. Tarihi belirsiz ancak oyunu da adaya getirenin Rahip Rodgers olduğu ileri sürülüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017