Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dünyanın En Tehlikeli Mesleği: Yengeç Avcılığı

Yengeç avcılığının dünyanın en tehlikeli mesleği olduğu söylenir. Peki, modern ekipmanlarla, sağlam gemilerde yapılan avcılık gerçekte ne kadar tehlikeli? Bu sorunun yanıtını uzun süredir Discovery Channel’ın en sevilen programlarından biri olan Deadliest Catch ekibi veriyor.
Dünyanın En Tehlikeli Mesleği: Yengeç Avcılığı
Dünyanın en tehlikeli mesleği hangisidir? Çoğu zaman akla ilk gelenler gizli ajanlık, polislik ve maden işçiliği gibi meslekler olur. Oysa dünyanın en tehlikeli bir başka deyişle iş başında en fazla ölüm riski taşıyan mesleği yengeç avcılığı…

Dünyanın en ünlü yengeç avcısı olan Deadliest Catch belgeselinden Kaptan Keith Colburn, mesleğinin ne kadar tehlikeli olduğunu şu sözlerle anlatıyor: “Bu işi yapabilmek için çalışmanız gerekmiyor, hayatta kalmanız yeterlidir!” Karanlık suları ve 50 metreden yüksek hırçın dalgalarıyla dünyanın en tehlikeli denizlerinden biri olan Bering Denizi’nde yılın altı ayı Wizard adlı teknesinde yengeç peşinde koşan Keith Colburn’un tipik bir günü fırtınalı dolayısıyla yengeç avlamanın daha kolay olacağı bir günde denize kafesleri yerleştirmekle başlıyor. Sonra kafesleri alıp, geminin buzlanmasını önlemek ve av sezonu bitmeden bütün depoları yengeçle doldurmaya geliyor sıra. Tabii yengeçler ölmeden, hızla limana yetişmek de lazım. Bütün bunları yaparken mürettebat arasındaki gerginlikleri önlemek, teknik aksaklıkları gidermek de görevleri arasında.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017