Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dünyanın Sonunu Getirecek Felaketler Neler?

Mayalar yanılmış olabilir ama bilim yanılmaz. Tarih ve saat vermeseler de bilim adamları dünyanın sonunun öyle ya da böyle gelmekte olduğundan emin. Üstelik başımızdaki bela bir değil bin bir türlü. Kısa ve uzun vadede dünyanın başına gelebilecek büyük felaketleri sizler için masaya yatırdık.
Dünyanın Sonunu Getirecek Felaketler Neler?
Bu satırları okuyabildiğinize göre Mayalar kehanet konusunda takvim yapmak kadar başarılı olamamışlar demektir. Evet, Dünya gezegeni evrenle kıyaslandığında bir kum taneciğinden daha büyük değil ama oldukça dayanıklı ve üstündeki canlılar da oldukça çetin ceviz. Jeolojik araştırmalar dünyamızın 4.5 ila 5.5 milyar yaşında olduğunu gösteriyor. 3.2 milyar yıldır da üzerinde yaşamın olduğu tahmin ediliyor. Bu süre zarfında mavi gezegenimiz ve üzerinde ki canlılar gezegenimiz ve üzerindeki canlılar defalarca buzul çağları, meteor çarpmaları, depremler, yanardağ patlamaları gibi badireler atlattı.

Bazı canlı türlerinin nesli tüketirken dayanıklı ve değişikliklere adapte olabilenler hayatta kaldı. Kısaca dünya üzerindeki yaşamı bir anda yok edebilecek olayların sayısı son derece az ve olasılıkları bir o kadar düşük. Tabii bu hiç olmayacakları anlamına gelmiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017