Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dünyayı Yeniden Kuracak İnovasyon Trendleri

Şu anda birçoğunu içinde yaşadığımız trendler neredeyse ''dünyayı yeniden kuracak'' nitelik... İşte bu doğruluda şirketlerin ''dijital inovasyon'' süreçlerini geliştirmeleri gerektiğine dikkat çeken gelişmeler.
Dünyayı Yeniden Kuracak İnovasyon Trendleri
M-Gen Gelecek Planlama Merkezi Kurucusu Ufuk Tarhan yıllardır dünyadaki gelişmeleri çok yakından takip ediyor, yaptığı çalışmalarla geleceği araştırıyor. Bugün yaşadığımız dünyadaki sorunların çözümünde inovasyonun hayati öneme sahip olduğunu düşünene Tarhan, şirketlerin geleceğe daha iyi hazırlanması için kendi dijital akademilerini kurup, inovasyon için gereken e-yetenekleri bu akademilerde yetiştirmesi gerektiğine inanıyor. Tarhan, dört önemli trende dikkat çekiyor: Mobil ödeme, e-ticaretin patlaması, 4 ekran teknolojisi ve biyolojik şifreleme.

Dünyadaki gelişmelere bakarak inovasyon açısından Türkiye’yi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’de inovasyon uygulamaları yok denecek kadar az. İnovasyon gerçekleştirmek, bir ekip oyunu ve bu ekibin içinde devlet, özel sektör, akademi ve aileler var. Bu partilerin hiçbirinde gerçek anlamda inovasyonun olmasını sağlayacak girişimler yok. Devletin inovasyonun yapmaya niyetli olan kişilere çok daha kolaylaştırıcı koşullar sunması gerekir. Bunu bir ülke politikası olarak düşünün, inovasyon yapacak insanlar için mevcut altyapı düzenlemesi yeterli değil.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017