Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

E-dergi, edergi, dijital dergi, digital dergi

E-dergi internetin kullanım alanlarının yaygınlaşmasıyla beraber, dünyanın en hızlı gelişen haberleşme ve paylaşım şekli internetin okumayı ve araştırmayı sevenler için sağladığı, dergilerin dijital olarak okunma şeklidir.
E-dergi, edergi, dijital dergi, digital dergi
E-dergi uygulamaları dünyada pekçok farklı şekilde kullanılmakla beraber, bu alanda da internetin pekçok alanında olduğu gibi Amerika'da uzunca bir süredir ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

Farklı şekillerde adlandırılmasının yanında (e-dergi, edergi, dijital dergi, e-magazine, digital magazine) temelde; halihazırda basılı olarak da yayınlana gelen dergi, bülten gibi temel olarak Türkçe'de mecmua olarak da tabir edebileceğimiz yayınların, internet üzerinden basılı halinden okunurmuşçasına sayfa sayfa 7 gün 24 saat okunabilmesi hizmetidir.

Günümüzde eski geleneksel dergi uygulamarından farklı olarak e-dergi uygulamaları tek yayın şekli olarak da seçilmeye başlanmıştır. Erişim kolaylığı, baskı ve dağıtım maaliyetlerinin olmayışı, geriye dönük sayılara da istendildiği an ulaşılabilmesi avantajları ile e-dergi uygulamaları ciddi anlamda popüler hale gelmektedir.

E-dergi uygulamalarının temel avantajları;

-Erişim kolaylığı,
-Geriye dönük sayılara erişim imkanı,
-Yayın içeriğinden ihtiyacınız olduğu anda faydalanabilme,
-Baskı maaliyetlerinde azalma ya da tamamem ortadan kaldırma,
-Dağıtım maaliyetlerinde azalma ya da tamamen ortadan kaldırma,
-İçeriğin arama motorlarına indekslenebilmesi şeklinde özetlenebilir.

Kısa zamanda hayatımızın birçok noktasındaki ihtiyaçlarımızı karşıladığımız en önemli kaynak olan internetin e-dergi uygulamaları ile okuma zevkimize de katkı ve kolaylık sağlıyacağını düşünüyoruz.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017