Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

E-Mail Marketing Nedir?

Spam algısı, okunmayan binlerce mail arasında kaybolan e-mail’ler ve tüm bu olumsuzluklara rağmen en başarılı online pazarlama ürünü… Neden mi bahsediyoruz? Tabii ki yeni E-ticaret Kanunu ile baştanbaşa değişmesi beklenen e-mail marketing’den…
E-Mail Marketing Nedir?
E-mail marketing… Sözlük anlamıyla, elektronik postanın; pazarlama mesajlarını belli bir kitleye ulaştırmak için bir çeşit doğrudan pazarlama aracı olarak kullanıldığı pazarlama biçimi şeklinde tanımlanan e-mail marketing günümüzün en çok tartışılan pazarlama tool’larından… Kimileri için hala geri dönüşü en yüksek online pazarlama ürünü olsa da kimileri için eski popülaritesini yitirmiş bir mecra olarak algılanırken kimileri içinse kullanıcıya gelen binlerce mail arasında görmezden gelinen hatta silinen bir “spam” olmaktan ileri gidemiyor.

Tam bu oluşan olumsuz algının üzerine bir de 1 Ocak 2013’ten sonra geçerli olacak E-Ticaret Kanunu eklenince e-mail marketing’in akıbetinin ne olacağı en çok merak edilen konulardan biri oluyor. Peki, e-mail marketing’i ve paydaşlarının iş yapış biçimini tamamen değiştirmesi beklenen bu kanun neler getiriyor? Kanuna göre ticari elektronik iletiler; esnaf ve tacirler haricinde kalan tüm alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilecek.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017