Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

E-ticaret Sitelerine Yabancı Fon Kıskacı!

Güçlü büyüme ivmesiyle dikkat çeken e-ticaret sitelerine son yıllarda yatırım için ilgi oldukça büyük. 2006’dan 2011 sonuna kadar bu alanda yapılan işlem 15 iken, sadece bu yılın başından beri yabancı onları yaptığı satın almalar 13’ü buldu.
E-ticaret Sitelerine Yabancı Fon Kıskacı!
Yatırım yapılacak sektörler arasında son dönemde en fazla ilgi çeken e-ticaret, yılın ilk yarısında oldukça başarılı bir performans sergiledi. Öyle ki ilk olarak Biletix’in Ticketmaster’dan yatırım aldığı 2006 yılından geçen yıla kadar gelen yatırım sayısı toplamda 15 iken, bu yılın sadece ilk yarısında satın alınan e-ticaret sitesi 13 oldu.

Hacim olarak olmasa da işlem sayısı bakımından e-ticaret sektörü yılın ilk yarısında önemli astın almalar gerçekleştirdi. Bunda giderek artan işlem hacminin de etkisi büyük. BKM’nin yayınladığı son verilere göre Türkiye’de 2012 yılı ikinci çeyrekte 7.3 milyar liralık e-ticaret hacmi yaratıldı. Yaklaşık 36 milyon adet işlem yapılan dönemde, 2011 yılı aynı dönemine göre yüzde 40.5’lik büyüme sağlandı. Bu durum ve Türk e-ticaret sitelerinin başarısı da yabancı şirketler ile fonları Türkiye pazarına çekiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017