Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

EB 110 Ettore Bugatti Tasarımı ve Özellikleri

Modena’dan Balzano’ya giden otoyol kenarındaki Campagalliano sanayi bölgesinde, büyük bir efsanenin baş harflerinin işendiği dev bir fabrika dikkatinizi çeker… Bu baş harfler “EB”… Başka bir deyişle Ettore Bugatti…
EB 110 Ettore Bugatti Tasarımı ve Özellikleri
Ölümünden 44 yıl sona, Ettore Bugatti’nin adına yakışır bir otomobil üretmek için, Jean Marc Borel Avrupa’nın çeşitli yerlerini inceler… Fransa, Almanya ve İtalya çapında yapmış olduğu incelemeler sonucunda, havadaki nem miktarı, oksijen yoğunluğu ve iklimsel şartlar göz önünde alındığında Modena’nın Campogalliano bölgesinde insan gücünün veriminin en yüksek seviyede olduğunu görür ve fabrikayı buraya kurar.

Dünyada halen eşi benzeri bulunmayan bu tesis, bisiklet tekerleğinden ilham alınarak tasarlanmış olup, bölgede bulunan Ferrari, Masertai ve Lamborghini fabrikalarına da örnek olmuştur.

J.M.Borel, efsanenin devamı için en gelişmiş teknolojilerini kullanarak eşsiz bir model üretmeyi hedefler. Bu nedenler, dünyanın sayılı mühendislerini bir araya toplayarak fabrika bünyesinde bir mühendislik firması olarak ‘Bugatti Engineering’ departmanı kurar.

Çok titiz ve detaylı çalışarak hiçbir hataya yer verilmemesi bu ekibin temel prensibini oluşturur. Bu prensip doğrultusunda, tesisin model ve prototip departmanına bazıları insan müdahalesi olmadan 128 değişik noktadan sıfır hatayla işlem yapabilen makineler alınır.

Bu modelin gerçek bir sanat eseri olabilmesi için, ilk olarak klasik ve modern kombinasyonlu, çok dengeli, çok güçlü ve bu gücü hatasız olarak yere aktarabilme özelliğine sahip bir dizayn, ekip tarafından planlanmıştır. EB 110, Matterazzi, Trombi, Gianni ve Gandini liderliğinde, Bugatti Engineering tarafından yaratılır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017