Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ediz Hun Röportajı

Yeşilçam büyülüydü, bugün onca teknolojiye rağmen o filmlerdeki sıcaklık yok. Ya da şarkıdaki gibi biz büyüdük ve kirlendi dünya. İşte, o dönemin en yakışıklılarından Ediz Hun'la geçmişe yolculuk ettik.
Ediz Hun Röportajı
Yeşilçam’ın efsane yakışıklısı, beyefendi, çevreye duyarlı… Bu benim Ediz Hun tanımım, ya sizinki?

Ediz Hun yaşamında titiz ve programlı bir insandır. Tabiata çok meraklı bir insanım, o yüzden adada mutluyum. Zaten mesleğim de çevre bilimleri. Ama bu demek değil ki münzevi hayatı seviyorum; hayır. Sosyal yaşamın içindeyim ve önemli mesuliyetlerim var. Üniversitede hocayım, gazetelerde yazılarım çıkıyor, konferanslar veriyorum, yurtdışına gidiyorum. Dolayısıyla Ediz, kendine göre özel, insan münasebetlerinde daima saygılı, insan sosyal statüsünü tefrik etmeyen, her insanla dostluk kurabilen bir kişi.

Çocukluğunuza dönersek, ne olmayı düşlerdiniz?

Annem felsefe öğretmeni, babam makine mühendisiydi, tek çocuktum. Haylaz ama iyi huylu bir çocuktum. Avusturya Lisesi’ne gittim. Bitkilerle, hayvanlarla ilgili bir şey yapmayı düşlerdim şüphesiz. 5-6 yaşındayken Emirgan’da ormandan böcek toplar, kavanozlarda onları beslerdim. 18 yaşındayken bir odanın tamamı akvaryumlara tahsis edilmişti. Sonra Galatasaray Lisesi’nin bahçesinde akvaryum ve teraryum üzerine bir sergi açmıştık.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017