Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ege Çubukçu Röportajı

Eğlence anlayışımızın giderek evrim geçirdiği şu günlerde, özellikle büyük şehirlerde Ege Çubukçu’nun adı öne çıkmaya başladı. Nerede bir organizasyon, festival olsa Ege’nin adı geçiyor. Gecelerin yeni prensi artık o…
Ege Çubukçu Röportajı
Rapi hiphop bir yana en sevdiğiniz türkü ve sanat müziği eseri hangisidir?

Ege Çubukçu: “Ahirim Sensiz” özellikle Kubat’tan dinlemesi çok keyif veren bir türkü. Türk Sanat Müziği ise konu tabii ki Müzeyyen Senar ve onun sesinden “Sevmekten Kim Usanır” derim.

Dede Efendi’den bir besteyi rap şeklinde söyleseniz nasıl olur?

Ege Çubukçu: “Yüzündür Cihanı Münevver Eden der Hamamizade.” Bizim de derdimiz müzik severin yüzünü münevver etmektir. Müziğin dili evrenseldir. Güzel olur.

Türkiye’de hip-pop, rap ve bu tür müzikler aslında ne düzeyde? Çok büyük hayran kitleleri var mı yoksa arabesk veya halk müziğin yanına yaklaşamaz mı?

Ege Çubukçu: Türkiye’de tahmin edilenin üstünde bir ilgi var Rap müziğe ve hiphop kültürüne. Ancak sizin karşılaştırdığınız müzikler bu topraklara ait, burada nefes alan müzikler. O yüzden tabii ki yanına yaklaşamaz. Fakat hiphop kültürü de söylem olarak benzer özellikler taşıyan bir kültür. Sadece sound, giyim kuşam ve tavır olarak değişiklikler var. Hiphop Türkiye’de ideal bir ortamda ama ortada daha sektörel bir gelişim yokken bu tavır alındı. Ben bir müzisyen olduğum kadar bir iş adamıyım, bu işin adamıyım. Sektör için bir arada tutulması gereken öğeleri ayırmak gibi bir derdim yok. Bu tavır beni kulüplerde, üniversite konserlerinde ve festivallerde aranan bir müzisyen haline getirdi. Sadece hiphop dinleyicileri değil geniş bir müzik sever kitleyi de sahneme çekti.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017