Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Eğitim ve Teknoloji Danışmanlık Merkezi Faaliyete Geçti

1 milyon lira yatırımla kurulan ve gelişmeler doğrultusunda yatırım ve geliştirme çalışmalarının süreceği 'Eğitim ve Teknolojik Danışmanlık Merkezi', sektör, üniversite ve sivil toplum kuruluşu işbirliğinin ilk örneğini oluşturuyor.
Eğitim ve Teknoloji Danışmanlık Merkezi Faaliyete Geçti
Türkiye’nin en dinamik sektörlerinden olan telekomünikasyon alanında artan kalifiye eleman ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla, Türkiye’nin ilk telekomünikasyon merkezi açıldı. 1 milyon lira yatırımla kurulan ve gelişmeler doğrultusunda yatırım ve geliştirme çalışmalarının süreceği Eğitim ve Teknoloji Danışmanlık Merkezi, bu alanda sektör, üniversite ve sivil toplum kuruluşu işbirliğinin ilk örneğini oluşturuyor.

Tüm Telekomünikasyon İş Adamları Derneği (TÜTED)’in Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türk Telekom Akademi işbirliği ile Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi’nde kurduğu Eğitim ve Teknoloji Danışmanlık Merkezi 15 Haziran’da düzenlenen bir törenle açıldı. Telekomünikasyon sektörüne nitelikli çalışan yetiştirmek amacıyla kurulan 1 milyon Türk Lirası yatırımla hayata geçti. Sektör, akademi, sivil toplum kuruluşu işbirliğinin ilk örneği olan proje, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (ISTKA) “Kar Amacı Gütmeyen Kurumlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı” kapsamında hayata geçirildi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017